Měkká ortopedická matrace Arelia Soft, 22 cm, 160×210, 130 kg, studená pěna

15 690 

Popis produktu

Ortopedická matrace ARELIA SOFT patří mezi 22 cm vysoké měkčí matrace s nosností do 130 Kg.  Základem celé matrace je blok komfortní HR studené pěny v měkkém provedení. Obě povrchové vrstvy disponují speciálním ortopedickým Stretch systémem.

Matraci Arelia můžeme doporučit pro muže i ženy všech váhových kategorií. Díky revoluční Stretch profilaci matrace napomůže při zdravotních problémech s páteří a se zádovým svalstvem. Špičkový potah Tencel jistě ocení nejen alergici.

Stretch systém = protažení a uvolňování páteře při spánku

Matrace Arelia Soft v sobě ukrývá jedinečný fyziologický systém uvolňování těla a páteře. Při zatížení lidským tělem dochází k rovnoměrnému roztahování povrchové vrstvy matrace. Tímto procesem je docíleno jemného protahování páteře a pozvolného uvolňování svalstva v oblasti ramene a kolen.

V pánevním a bederním prostoru dochází naopak ke stažení povrchové vrstvy pro uvolnění páteře a zachování její přirozené roviny.

Při jemném protahování je napomáháno celkovému uvolnění svalového napětí a komplexní regeneraci celého těla. Díky fyziosytému protahování dochází k zlepšení krevního oběhu a spánek na matraci Arelia je opravdu kvalitní.

Složení matrace Arelia Soft, 22cm

Matrace ARELIA patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 22 cm. Jádro matrace společně s povrchovými vrstvami tvoří ca 19 cm silná vrstva HR studené pěny o vysoké hustotě 50 kg/m3, s povrchovým stretch systémem. Jádro je měkké a proto skvěle reaguje na tlak a optimalizuje jeho rozložení.

Podélné prořezy v povrchových vrstvách zmírňují otlačení a odvádí vlhkost z matrace.  Zjednodušeně tyto prořezy pomáhají udržet v matraci zdravé prostředí.

Díky celkové konstrukci pětizónového tvarování matrace Arelia dokonale kopíruje křivky těla.

Výborný potah Tencel pracuje s vlhkostí

Matrace Arelia je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem Tencel s přírodními Lyocelovými vlákny. U látky je použit prošev s vysokou gramáží dutého vlákna, které maximálně odvede případnou vlhkost z potahu nahromaděnou během spánku a náslledně jej přirozenou cestou odvětrá, čímž se zvyšuje hygieničnost matrace.

Potah Tencel je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C. Gramáž potahu je cca 280 g/m2.

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Arelia je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 160x210x22 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 36 kg, takže případné přenášení doporučujeme provádět ve dvou. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Arelia Soft při ležení a spánku

Matraci Arelia jsme uživatelsky otestovali ve dvojici – muž o hmotnosti 95kg a žena o hmotnosti 65kg (odborný fyzioterapeut). Matrace je celkově pocitově měkká až střední a při tělesné zátěži se hodně tvaruje a přizpůsobuje tělu. Při pohybu na matraci je cítit výrazná pružnost – téměř si připadáme, jako bychom leželi na měkčích taštičkových pružinkách. Dle našeho testování bude tento model matrace vhodný pro každého, komu vyhovuje měkčí ležení především v převažující poloze spánku na boku, kde matrace dokonale obkopíruje zátěž pod bedry a ramenem. Při ležení na zádech se matrace více deformuje pod bederní částí a celkový uživatelský pocit již není tak příjemný, jako u polohy na boku.

Technické údaje:

rozměr: 160×210 cm
počet zón: 5
výška matrace: cca 22 cm
nosnost: 130 kg
tvrdost obou stran na stupnici 1-5: 2
vyrobeno v ČR
Záruka 2 roky na matraci, 5 let na proležení jádra

 

Katalogové číslo: o10fqli75aehfbkr Kategorie: , , ,
Výrobce:AHORN

Související produkty