Měkká ortopedická matrace Arelia Soft, 22 cm, 90×210, 130 kg, studená pěna

7 590 

Popis produktu

Ortopedická matrace ARELIA SOFT patří mezi 22 cm vysoké měkčí matrace s nosností do 130 Kg.  Základem celé matrace je blok komfortní HR studené pěny v měkkém provedení. Obě povrchové vrstvy disponují speciálním ortopedickým Stretch systémem.

Matraci Arelia můžeme doporučit pro muže i ženy všech váhových kategorií. Díky revoluční Stretch profilaci matrace napomůže při zdravotních problémech s páteří a se zádovým svalstvem. Špičkový potah Tencel jistě ocení nejen alergici.

Stretch systém = protažení a uvolňování páteře při spánku

Matrace Arelia Soft v sobě ukrývá jedinečný fyziologický systém uvolňování těla a páteře. Při zatížení lidským tělem dochází k rovnoměrnému roztahování povrchové vrstvy matrace. Tímto procesem je docíleno jemného protahování páteře a pozvolného uvolňování svalstva v oblasti ramene a kolen.

V pánevním a bederním prostoru dochází naopak ke stažení povrchové vrstvy pro uvolnění páteře a zachování její přirozené roviny.

Při jemném protahování je napomáháno celkovému uvolnění svalového napětí a komplexní regeneraci celého těla. Díky fyziosytému protahování dochází k zlepšení krevního oběhu a spánek na matraci Arelia je opravdu kvalitní.

Složení matrace Arelia Soft, 22cm

Matrace ARELIA patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 22 cm. Jádro matrace společně s povrchovými vrstvami tvoří ca 19 cm silná vrstva HR studené pěny o vysoké hustotě 50 kg/m3, s povrchovým stretch systémem. Jádro je měkké a proto skvěle reaguje na tlak a optimalizuje jeho rozložení.

Podélné prořezy v povrchových vrstvách zmírňují otlačení a odvádí vlhkost z matrace.  Zjednodušeně tyto prořezy pomáhají udržet v matraci zdravé prostředí.

Díky celkové konstrukci pětizónového tvarování matrace Arelia dokonale kopíruje křivky těla.

Výborný potah Tencel pracuje s vlhkostí

Matrace Arelia je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem Tencel s přírodními Lyocelovými vlákny. U látky je použit prošev s vysokou gramáží dutého vlákna, které maximálně odvede případnou vlhkost z potahu nahromaděnou během spánku a náslledně jej přirozenou cestou odvětrá, čímž se zvyšuje hygieničnost matrace.

Potah Tencel je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C. Gramáž potahu je cca 280 g/m2.

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Arelia je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 90x210x22 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 15 kg, takže případné přenášení zvládne i žena. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Arelia Soft při ležení a spánku

Matraci Arelia jsme uživatelsky otestovali ve dvojici – muž o hmotnosti 95kg a žena o hmotnosti 65kg (odborný fyzioterapeut). Matrace je celkově pocitově měkká až střední a při tělesné zátěži se hodně tvaruje a přizpůsobuje tělu. Při pohybu na matraci je cítit výrazná pružnost – téměř si připadáme, jako bychom leželi na měkčích taštičkových pružinkách. Dle našeho testování bude tento model matrace vhodný pro každého, komu vyhovuje měkčí ležení především v převažující poloze spánku na boku, kde matrace dokonale obkopíruje zátěž pod bedry a ramenem. Při ležení na zádech se matrace více deformuje pod bederní částí a celkový uživatelský pocit již není tak příjemný, jako u polohy na boku.

Technické údaje:

rozměr: 90×210 cm
počet zón: 5
výška matrace: cca 22 cm
nosnost: 130 kg
tvrdost obou stran na stupnici 1-5: 2
vyrobeno v ČR
Záruka 2 roky na matraci, 5 let na proležení jádra

 

Katalogové číslo: gps9zffwdvlv77tl Kategorie: , , ,
Výrobce:AHORN

Související produkty