Středně tuhá přírodní matrace HORSE Bamboo 80×220, koňské žíně, 26cm, 150Kg

17 990 

Popis produktu

Snili jste někdy o přírodní matraci, která patří mezi nejluxusnější svého druhu? Už staletí se zpracovává  koňská hříva, která má výjimečné a nenahraditelné vlastnosti. Na výrobu matrace HORSE Bamboo se používají pracé koňské žíně získané z hřívy a ocasu, což znamená, že se jedná o čistě přírodní a kvalitní materiál.

Koňské žíně jsou ideální pro výplň přírodní matrace díky své lehkosti, vzdušnosti a prodyšnosti. Navíc mají vynikající schopnost udržovat teplo. Někteří přírodní léčitelé dokonce tvrdí, že tento přírodní materiál živočišného původu dokáže odklánět geopatogenní zóny od postele, které mohou rušit klid během spánku.

Jádro matrace HORSE Bamboo tvoří zátěžová studená HR pěna. Tato matrace o skvělé výšce 26 cm je určena pro muže i ženy všech váhových kategorií nebo pro všechny uživatele, kteří hledají vysoce kvalitní zdravotní střední až tvrdší matraci. Díky kvalitnímu potahu s bambusovými vlákny dokáže matrace ve větší míře přijímat vlhkost a odvádět ji do okolí. Potah je pratelný na 60°C a je také skvělou volbou pro alergiky.​  Matrace HORSE Bamboo je vhodná na všechny typy roštů – lamelové i laťové

V nabídce naleznete také přírodní matraci HORSE BIO, která je vysoká 22 cm a potah má z BIO Bavlny ( Organic Cotton )

Složení přírodní matrace Horse Bamboo

Matrace Horse Bamboo patří mezi matrace s letní a zimní stranou . Jádro je vyrobeno z ca 4 cm vysoké pěny s vysokou schopností absorbovat velkou zátěž. Z obou stran jádro obklopuje ca 4 cm vysoká vrstva studené HR pěny o hustotě 55 Kg/m3. Tato pěna zajišťuje dlouhou životnost matrace i při vysoké zátěži. 

Vysokou bodovou pružností se změkčujícím účinkem se vyznačuje ca 3 cm vysoká vrstva perforovaného přírodního Latexu. Ta navíc působí antibakteriálně, neboť přírodní latex vytváří nevhodné prostředí pro život roztočů.

Povrchové vrstvy letní strany matrace tvoří koňské žíně, 100% bavlna a velbloudí vlna. Tyto vrstvy se postarají o dokonalé odvádění vlhkosti a vytvářejí optimální podmínky pro klidné spaní. Velbloudí vlna funguje jako regulátor teploty, díky absorbci, případně uvolňování vlhkosti dokáže v létě omezit pocení.

Zimní povrchová strana je tvořena přírodní ovčí vlnou. Podobně jako velbloudí vlna funguje v zimě jako regulátor teploty a v zimních měsících vytváří pocit příjemného tepla.

Potah Bamboo skvěle pracuje s vlhkostí

Matrace Horse Bamboo je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem BAMBOO. Tento potah je prošitý vrstvou elastické pěny pro zajištění výborné tepelné izolace. Díky bambusovým vláknům tento potah velmi dobře absorbuje vlhko nahromaděné během spánku a následně jej přirozenou cestou odvětrá. 

K zajištění dokonalého odvětrání jádra pomáhá také speciální 3D mřížka, všitá do obvodu potahu. Okraje potahu jsou obšity dekorační lemovkou pro zvýraznění luxusního provedení celé matrace.

Další skvělou vlastností potahu Bamboo je také schopnost udržovat stálou povrchovou teplotu 37°C. Tzn. že v zimě potah nechladí a v létě naopak nehřeje a tedy omezuje pocení.

Potah Bamboo je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C.

​Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Horse Bamboo je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 80x220x26 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 30 kg, takže případné přenášení je lepší provádět ve dvou osobách. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Horse Bamboo při ležení a spánku

Matraci Horse jsme uživatelsky otestovali ve dvojici – muž o hmotnosti 110 Kg a žena o hmotnosti 70 Kg (odborný fyzioterapeut). Celkový dojem při ležení na této matraci je takový, že máte pod sebou opravdu vysokou střední až lehce tužší matraci, která se nebojí absorbovat jakoukoli vysokou zátěž.

Ačkoli patří matrace Horse Bamboo mezi pevnější, díky latexové vrstvě z obou stran se skvěle tvaruje a přizpůsobuje tělu. Ležení na této matraci je pocitově příjemné jak v poloze na boku, tak při ležení na břichu nebo zádech.  Závěrem lze tedy konstatovat, že matrace je ideální pro uživatele všech hmotnostních kategorií, kteří preferují střední nebo mírně vyšší tuhost. 

Technické údaje:

výška matrace: ca 26 cm
nosnost: 150 kg
tvrdost na stupnici 1-5: 3/4
vyrobeno v ČR
Záruka 2 roky – prodloužená záruka na proležení jádra 5 let

 

Katalogové číslo: wp360z00cox5epxr Kategorie: , , ,
Výrobce:MABO

Související produkty